O.Šilhánek - Štígro.cz

Nehledejte cestu ke štěstí - jděte cestou štěstí!

Upozornění:

Tento web používá cookies pro zajištění funkčnosti webu. Pokud s jejich použitím nesouhlasíte, můžete jejich použití vypnout v nastavení Vašeho prohlížeče.

 

Nalejme si čistého CFMka ve Vaší oblíbené příchuti. Internet i reálný svět je plný skvělých poctivě odmakaných proměn. A bohužel i ještě více naprosto „instantních zázračných“ proměn a zaručených návodů, kouzelných přípravků a nadpozemských pilulek, díky kterým zhubne opravdu každý... Plus hromada různých i protichůdných informací. Ano, štve mě to. Také jsem na cestě za lepším hubenějším tělem a množstvím různých informací jsem si musel projít také.
Následující texty jsou psány narovinu na základě kombinace dostupných informací v českém jazyce, vlastních zkušeností a obsahují i mé osobní závěry a názory. Často jsou inspirovány vlastní praxí z mé cesty ke štíhlému svalnatému tělu a daným poznatkům. Nejsem odborník na hubnutí, výživu ani cvičení, jsem jen kluk, který nenáviděl tělocvik i sport a ve 30 letech našel cestu k fitness a zdravějšímu způsobu života... a přišel cestou o pěkných pár kilogramů. Necháte-li se inspirovat, používejte zdravý rozum a zvažte své fyzické i zdravotní možnosti, případně se svěřte do rukou skutečných odborníků.

Pohlednice z oblasti Třeboňska a Ledenicka - foto O.ŠilhánekMinimálně jednou ročně odjíždíme alespoň na týden někam na dovolenou. A vyvstává otázka, jak během dovolené řešit náš tréninkový plán. Někdo prostě týden dva vypustí, někteří si něco takového nemohou dovolit, protože by se ke cvičení již nevrátili nebo by mohli mít takové výčitky, že by na dovolené nemohli v klidu spát. Především pro ně je tento článek.

Pojďme se podívat podrobněji na pohybové možnosti, které máme během dovolené.

 

I takto mohou vypadat fotografie Tvé proměnyNa konci představení mého příběhu o trnité cestě k fitness a hubnutí jsem avizoval soutěž, kdy jednu ze čtenářek odměním fotografováním zdarma. Ano, chci odměnit jednu ženu či dívku z Chrudimi a okolí možností nafotit sérii krásných fotografií se zdůrazněním proměny postavy. A to vše zcela zdarma. Odměna za tvrdou práci, kombinaci správného jídelníčku, trpělivosti, pevné vůle a poctivého silového cvičení. Takto získaná nová krásná postava si zaslouží odměnu! Udělejte sama sobě radost! A to například v podobném duchu jako na této ilustrační fotografii. Nepůjde o klasické sbírání „lajků“, ale o sepsání vlastní cesty proměny postavy. Ostatně další podrobnosti dále v článku.

Jak jsem začal cvičitTomuto článku jsem se dlouho bránil, jenže bez něj tuto sérii fitness článků nemohu začít. Znamená popsat dlouhou cestu plnou dramatických zvratů, těžkého pádu, nových začátků z nuly a bohužel i smutnou pravdu o tom, jaké podporující a především nepodporující „přátele“ máme mnozí okolo sebe. Takže i drobná zpověď a veřejný závazek dosáhnout svého fitness cíle. Přibližně 22kg už je dole! Cesta je to trnitá, každým dnem vítězím dalším malým vítězstvím a věřím, že to dokončím! Ano, já to dokáži! A věřím, že tím pomohu i dalším lidem, kterým chybí motivace, podpora, odhodlání a třeba ani neví, jak začít.