O.Šilhánek - Štígro.cz

Nehledejte cestu ke štěstí - jděte cestou štěstí!

Upozornění:

Tento web používá cookies pro zajištění funkčnosti webu. Pokud s jejich použitím nesouhlasíte, můžete jejich použití vypnout v nastavení Vašeho prohlížeče.

 


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/37039/virtual/www/templates/stigro2018/functions.php on line 197

Kočičí hrádek u SlatiňanPokud přemýšlíte, kam s dětmi zavítat do přírody a ještě aby si mohly hrát, dnešní tip na výlet splňuje obojí. Kočičí hrádek se nalézá v Rekreačních lesích Podhůra nedaleko Slatiňan a těší se veliké oblibě. Jako kopii hrádku jej v letech 1889 - 1901 nechala postavit kněžna Vilemína Auerspergová. Hrádek byl určen pro hry zámeckých dětí. Ostatně dětem se zde opravdu líbí a tímto výletem jim uděláte velikou radost. Takže kudy se k němu nejlépe dostanete?

Nejjednodušší trasa vede přímo ze Slatiňan. Stačí projít zámeckým parkem (kde se vám také bude líbit, ovšem park si necháme do jiného článku). Když vyjdete z parku, naproti je cedule s mapkou. Stačí se vydat přímým směrem nahoru k lesu, pokud budete mít štěstí, můžete na pastvinách vidět koníky. Průvodcem vám bude zelená turistická stezka. Ta vede lesní cestou, není nikterak náročná, ovšem vzhledem ke kořenům a několika místy s kameny nedoporučuji s kočárkem. Od zámeckého parku jste u hrádku přibližně za 15 minut. V jeho okolí jsou i lavičky, kde si můžete odpočinout a vybalit svačiny. Hradby jsou vysoké do pasu, tak se nemusíte bát, že byste na své ratolesti neviděli, až si budou hrát. A možná se jim ani nebude chtít domů...

Kočičí hrádek nemusí být konečným cílem. Po modré stezce po chvilce naleznete informační tabuli - 6. zastávku Lesní stezky Podhůra. Tato stezka měří 3km, ale můžete se vydat jen ke 3. zastávce - Lesní studánce. O té si povíme v některém z dalších článků.